Problem pomysłów na prezenty świąteczne nie taki straszny jak się wydaje

Problem pomysłów na prezenty świąteczne nie taki straszny jak się wydaje

Połowa listopada, za pasem grudzień, w radio już słychać piosenki świąteczne, w sklepach stawiają choinki a my zaczynamy się zastanawiać, czy w ogóle mamy jakiekolwiek pomysły na prezenty świąteczne (https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty)? Mama, tata, mąż, żona, babcia, dziadek, siostra, brat… Tyle osób, tak mało czasu i na dodatek nikt nie chce powiedzieć, co chciałby ujrzeć pod choinką.

Przedświąteczny kryzys

Oglądamy reklamy, chodzimy po sklepach, a w głowie nadal pustka. W tych okolicznościach może warto udać się do księgarni, bądź w zaciszu domowym, z kubkiem ulubionej, gorącej herbaty, usiąść i poszperać na stronach księgarni internetowych mających bogatą ofertę  i każdemu sprawić po prostu… książkę. Jest to prezent zarówno uniwersalny jak i sprawiający każdemu radość. Dobrze dobrana publikacja ucieszy nie tylko książkoholika, ale każdą osobę, nawet tą, o której pozornie można powiedzieć, że od czytelnictwa stroni.

Co wybrać?

Decydując się na zakup prezentu w formie książki, warto zastanowić się co kto lubi i to nie koniecznie czytać. Jeśli np. przygotowujemy prezent dla taty, który co prawda z książką w dłoni widziany jest sporadycznie, ale za to fascynuje go świat domowych nalewek, warto odwiedzić dział kulinarny i poszukać poradnika jak zrobić najlepsze trunki. Mama zafascynowała się makramą? Wystarczy wybrać poradnik pokazujący tajniki wykonywania splotów i tworzenia cudów ze sznurka, a uśmiech nie zejdzie jej z twarzy. Chłopak jest fanem fantasy i science fiction? Może “Kroniki Diuny” – ostatnio są bardzo poczytną pozycją. Siostra zaczęła nieustannie mówić o jakimś zespole? Sprawdź, czy nie ma książki opisującej historię jego powstania. Brat jest zapalonym podróżnikiem? Półki uginają się od ciekawych reportaży i przewodników. Spraw, by już zaczął planować kolejną wyprawę.

Może wydawać się, że książki w czasach internetu i mass mediów nie są czymś pożądanym. Jednak to błąd. Dobra książka może być rozrywką, odpoczynkiem, a nawet remedium na problemy. Wystarczy rozejrzeć się w ofercie, a dla każdego znajdziemy coś, co go ucieszy.

Share