Książka – prezent idealny

Książka – prezent idealny

Zbliżający się okres świąteczny to też czas na pomysły na prezenty świąteczne do kupienia w sklepie internetowym. Jest to związane często z rożnymi dylematami, szczególnie że rynek zalewa nas falą różnych rzeczy proponowanych jako prezenty. Doskonałym pomysłem na prezent gwiazdkowy jest zawsze książka. Jeśli masz w rodzinie książkoholika, będzie zachwycony. Nawet jeśli obdarowany nie jest zagorzałym fanem literatury to z pewnością uda nam się dobrać taką pozycję, która ucieszy i taką osobę, sprawiając jej sporo przyjemności.

Książka dla osób z dużą wyobraźnią

Jeśli wiesz, że osoba, dla której szukasz prezentu obdarzona jest wielką wyobraźnią i uwielbia poznawać nowe, magiczne i nierealne światy, skieruj swoje kroki do działu książek z gatunku fantasy. Taką osobę ucieszą też powieści science fiction. Z pewnością szybko znajdziesz coś odpowiedniego, szczególnie że księgarnie mają wiele do zaoferowania dla miłośników tego typu klimatów. Polecić w tym zakresie można m. in.:

– “Kroniki Diuny” Frank Herbert,

– “Dziewiąty dom” Leigh Bardugo,

– “Dlaczego król elfów nie znosił baśni” Holly Black.

Wielbiciel mocnych klimatów

Szykujesz prezent dla wielbiciela kryminałów i książek akcji? Obdarowany uwielbia emocje w książce od których nie może się oderwać? Dla takich odbiorców warto zastanowić się nad pozycjami:

– “Chłopiec z lasu” Harlan Coban,

– “Paprocany” Paulina Świst,

– “Asystentka” S.K. Tremayne.

Literatura kobieca

Jeśli pod choinką ma znaleźć się podarunek dla fanki historii miłosnych, warto odwiedzić w księgarni dział poświęcony literaturze kobiecej. Tego typu książki pozwalają na chwilę relaksu po dniu pełnym obowiązków. W tym zakresie można polecić”

– “Świąteczny nieznajomy” Richard Paul Evans,

– “Pierwsza taka gwiazdka” Karen Schaler,

– “Zimowe serca” Anna Wolf.

Wybierając książkę przede wszystkim zastanów się, co lubi osoba, której ją podarujesz. Czym się fascynuje? Czy ma jakieś hobby? A może mówiła ci o tym, co lubi czytać? Wsłuchaj się w to, co mówią Ci osoby najbliższe, a wybór książki, która sprawi radość nie będzie trudny.

 

 

Share